Linkedin ve Kariyer.net gibi iş arama sitelerinde görünür olmak

Günümüzde Linkedin iş dünyası tarafından aktif bir şekilde kullanılan bir profesyonel sosyal medya aracı, bir platform. Linkedin' de profesyonel sosyal ağ yapılandırıldığı gibi çeşitli iş fırsatları ile karşılaşabiliniyor, iş başvurusu da yapılıyor.

Linkedin gibi Kariyer.net gibi platformlarda da dönemsel değişkenliklerle birlikte aktif ilan sayısı oldukça fazla. Linkedin' i kullanmayan işverenler aktif bir şekilde Kariyer.net gibi platformlardan ilan veriyor.

İş bulma ile ilgili platformlarda aktif olarak yer almak için tam ve eksiksiz profil ve CV oluşturmak gerekli. Ayrıca platformlarda amaca uygun şekilde hedeflenen işe göre yer alınmalı. 

Diğer iş bulma platformlarından farklı olarak Linkedin' de  hedeflenen sektör-şirket- işe göre ilgili çalışanlarla iletişim kurulabiliyor. Linkedin'i doğru kullanarak kurum ve kuruluşlarla profesyonel iletişim oldukça önemli. Doğru tanıtım için gerekli olan ise eksiksiz profil ve doğru network yapılandırılması. Linkedinde görünür olmanız için profilinizi tamamlamanızı sağlıyor ve Linkedin kullanımı ile ilgili danışanlarımıza danışmanlık hizmeti veriyoruz. 

Kariyer.net'te ATS sistemine uyum sağlamak, ilanlarda öne çıkmak ve hedeflediğiniz şirketlerde görünür olmanız için CV'nizi hedefe uygun olarak yapılandırıyoruz.